Napar z ziółek a nerwy

Wypróbowany sposób skokictowania przez kuraguszkę, jednakże pod warunkiem, że albo pani zna się na ziołach, albo w niezbyt wielkiej odległości od sanatorium jest sklep zielarski. Gdyby jednak po tygodniu lub dwóch codziennego parzenia ziółek kuracjusz zaczął grymasić, by w końcu stwierdzić, że niestety przygotowany dla niego napar (wywar) nie pomaga, a kto wie nawet, czy mu nie szkodzi, nie trudzi się pani przekonywaniem go, że ziółka nie działają natychmiast, lecz dopiero po jakimś czasie, w związku z czym należy uzbroić się w cierpliwość, ani też nie mówi pani, że jeśli ziółka mu nie pomogą, to już nic mu nie pomoże itd., tylko bez żadnej dyskusji rozgląda się pani za innym kandydatem do picia naparu (wywaru) z ziółek.

Nerwy. Elementy przewodzące układu nerwowego, na które zwalamy tradycyjnie wszystko, czego nie da się zwalić na cokolwiek innego. Ponieważ zwalenie na nerwy nie wymaga żadnych dodatkowych wyjaśnień i komentarzy, staramy się jak najszybciej zdobyć sobie opinię człowieka nerwowego, dzięki czemu uchodzi nam bez porównania więcej niż komuś, kto ma na co dzień opinię człowieka spokojnego i zrównoważonego.

Jeśli natomiast wśród nerwowych uda się nam na dodatek zdobyć sobie opinię „kompletnego” albo „absolutnego wariata”, to jakiekolwiek przebłyski spokoju i zrównoważenia, które zawsze mogą nam się przydarzyć, traktowane są przez otoczenie jako apatia, będąca, kto wie, czy nie nawet początkiem choroby umysłowej, a więc czymś, co naszej opinii jako człowieka nerwowego zupełnie nie może już zaszkodzić.

Dodaj Komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Raka w części pochwowej macicy

Dla rozpoznawania wczesnego raka części pochwowej macicy podano w ostatnich czasach próbę polegającą na cytologicznym badaniu rozmazów pochwowych. Metoda ta,...

Zamknij