Powstanie odleżyny w pochwie

Powstanie odleżyny w pochwie może być również następstwem uszkodzenia aterialu, z którego krążek został zrobiony. Krążki o powierzchni gładkiej mogą s po upływie pewnego czasu stać się szorstkie pod wpływem oddziaływania na nie wydzieliny pochwy.

W zwyczajnych warunkach kontrola pochwy i macicy upewnia badającego, że krążek leżał dobrze i nie powodował żadnych obrażeń. Można go wówczas założyć z powrotem po uprzednim oczyszczeniu. Jeśli takiej kontroli dokonuje się już przez wiele miesięcy,-wskazane jest mimo wszystko wyjąć krążek na kilka, a nawet kilkanaście dni i założyć go znowu po powtórnym badaniu.

Odpowiednio dobrany krążek nie wpływa na kobietę pod żadnym względem upośledzająco, nie przeszkadza jej w stosunkach płciowych i przy zachowaniu pewnych środków ostrożności (przepłukiwanie pochwy) nie wywołuje ani upławów, ani nieprzyjemnej woni.

Należy również podkreślić, że noszenie krążka przez kohietę młodą nie stanowi przeszkody do zajścia jej w ciążę. Jeśli dojdzie do ciąży, krążek należy pozostawić w pochwie jeszcze przez pewien czas, aby umożliwić swobodne dźwiganie się macicy w górę. Powiększony i cięższy niż normalnie narząd mógłby bowiem, w razie zbyt wczesnego usunięcia krążka (przed upływem 16-tu tygodni), opaść łatwo z powrotem do jamy Douglasa. Po upływie tego czasu można krążek bezpiecznie wyjąć. Macica jest wtedy już tak duża, że niebezpieczeństwo tyłozgięcia i obsunięcia się do zatoki Douglasa ni wchodzi w rachubę.-

Dodaj Komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
KLIRENS METABOLICZNY

Łożysko wytwarza 200-250 mg/24 h progesteronu i 300 mg/24 h estrogenów. Stężenie hormonu we krwi jest wypadkową jego wytwarzania i...

Zamknij